Back to top

étrendkiegészítő

Méz - A folyékony arany

Hazánk gazdag a különféle mézfajták lelőhelyeiben - az akácméz például hungarikumnak számít. A betegségek megelőzésében nagy szerepet játszik a rendszeres mézfogyasztás. 

Az őszi-téli időszakban jelentősen gyengül immunrendszerünk, a kellemetlen időjárási hatások miatt pedig sokszor nagy a megfázás veszélye - a kórokozók is könnyebben terjednek.

Szervezetünk védekezőképességének erősítésében nagy szerepet játszik a rendszeres mézfogyasztás. Hazánk nagy kiterjedésű erdőségei és rétei remek lelőhelyet biztosítanak a méhek számára a különféle mézfajták előállításához. 

Természetesen petrezselyemmel

Tudta, hogy a petrezselyem egészségügyi értéke nemcsak a magas C-vitamin  tartalmában rejlik? Káliumtartalma a legmagasabb a zöldségnövények között, ennek tulajdonítható a kiválasztó szervekre gyakorolt kedvező hatása. Ha minden nap kerül az asztalunkra nem lesz gondunk a vastartalommal, amire a testünknek szüksége van.

A petrezselyem a magyar konyha minden nap használt fűszernövénye. Mind a gyökerét, mind a lombját szívesen használjuk. A petrezselymes újkrumpli fogyasztásakor elsősorban a kulináris élményeket élvezzük, pedig ennek a gyakran használt fűszernövénynek sok jótékony hatása ismert.

Sütőtökleves megfázásra?

A sütőtök gazdag kalciumban, cinkben, mangánban, rézben, vasban, foszforban, valamint C-vitaminban. Kiválóan alkalmazható megfázásos, meghűléses megbetegedések esetén. Magas ásványi anyag- és vitamintartalmának köszönhetően felvértezi a szervezetünket az időjárás kedvezőtlen hatásaival szemben.

Sütőtökleves

Egy szép, érett sütőtököt hámozzunk meg, magozzunk ki és vágjuk fel kisebb darabokra. A darabokat kevés vízben tegyük fel főni. A megfőtt tököt turmixgéppel pürésítjük, majd annyi vizet kell hozzáadni, hogy sűrű palacsintatészta állagú legyen.

Sóval, szerecsendióval, kardamommal lehet ízesíteni. Ha nem elég édes a tök, elbír egy kis mézet is. Kellemesen krémes állagú lesz egy kevés étkezési keményítőtől.

A spenót élettani hatásai

A spenót tisztító és erősítő hatása serkenti, élénkíti a májműködést, az epehólyag és a vastagbél működését, valamint a vér- és nyirokkeringést. 

Fogyasszunk bátran spenótot! A spenót ugyanis jó hatással van szervezetünkre. Jó klorofill forrás, sok A-vitamint, különféle B vitaminokat-, C- és K-vitamint tartalmaz, de sok benne a vas, kalcium és a magnézium. Ezen kívül található még benne mangán, folsav, kálium,  szelén és foszfor. A spenót rendkívül fontos élelmi rost-forrás, kiváló tisztító és méregtelenítő hatással van a szervezetre és az emésztésre.

Szívünk őre, a mogyoró

Sokáig tartotta magát az a tévhit, hogy a mogyoró olajos, így egészségtelen. Főként telítetlen zsírsavakból áll, melyek szükségesek szervezetünk működéséhez. Sokféle vitamin és ásványi anyag található benne, melyek erősítik az immunrendszert és az idegrendszert is.

A mogyoró igen gazdag B1-, B2-, C- és E-vitaminokban, valamint biotinban. Ásványi anyagok közül főleg a kálium-, kalcium-  tartalma magas. 

Könnyű, egészséges vacsora

Markáns légköri változások során fontos a kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozás. Az ételeink helyes megválasztásával csökkenthetjük a szervezetünket érő terhelést. A jól megválasztott ételek elősegíthetik a szervezete megfelelő működését.

A csirkehús B-vitamin tartalma jelentős, emellett ásványi anyagokban is gazdag. Teljes értékű fehérjetartalma magas, viszont kevés zsírt tartalmaz. Könnyen emészthető, kitűnő fehérjeforrás.

A különféle zöldségek rendszeres fogyasztása szintén meghatározó a mindennapjainkban. A zöldségek magas rosttartalma segíti az emésztőrendszerünk helyes működését, csökkentheti a daganatos és érrendszeri betegségek kialakulását. 

Grillezett, sajtos csirkemell zöldségkörettel

A nélkülözhetetlen magnézium

Az időjárás változásai és más stresszes folyamatok tartós megléte gyakran terheli a szervezetünket. Intenzív igénybevétel esetén a magnézium az emberi szervezet számára elengedhetetlen ásványi anyag, azonban természetes forrásaiból jellemzően keveset fogyasztunk .

A magnézium az emberi szervezet számára elengedhetetlen ásványi anyag, a szervezet sejtszintű folyamataihoz elengedhetetlen a jelenléte. Többek között részt vesz a szív- és érrendszeri folyamatok szabályozásában,  fontos szerepe van erős csontjaink, ép fogazatunk, ragyogó bőrünk, kiegyensúlyozott hormonháztartásunk és egészséges idegrendszerünk meglétében is.

A gyógyító cékla

Talán nem is gondolnánk, hogy a céklában mennyi értékes tápanyag rejlik! Ez az édeskés zöldség rákmegelőző hatása mellett vérnyomáscsökkentő és immunrendszer erősítő hatással is rendelkezik.

A cékla az egyik legfontosabb vitamin- és ásványianyag-forrásunk.

A cékla élénk színét egy bizonyos betacyanin nevű vegyületnek köszönheti, melyet rendkívül erős antioxidánsként tartanak számon.

Száz gramm cékla fedezi a napi ajánlott rostfogyasztás 10%-át.

Naranccsal a kórokozók ellen!

A narancs magas C-vitamin tartalmú gyümölcs, amit fogyaszthatunk rostjaival együtt, vagy csak a levét facsarva – mindenképpen üdítő élményben lesz részünk.

A C-vitamin fogyasztása megtámogatja szervezetünk védőkező rendszerét.

Védelmet nyújt a rákkeltő anyagok hatása ellen.

Segít a nátha megelőzésében és kezelésében.

Mérsékli számos allergiát előidéző anyag hatását.

Fehérje, amire szükséged van…

A test fő építőanyaga a fehérje. Az izmok, a szív, az agy és a vese főként fehérjéből áll, ráadásul a csontok vázát is fehérjéből épült rács alkotja.

Gyermekkorban több fehérje tartalmú ételre van szükségünk, hogy biztosítva legyen testünk minden részének folyamatos növekedése, a kopások és sérülések pótlása. A fehérjéknek két típusa van: növényi és állati fehérjék. A teljes értékű fehérjék azok a fehérjék, melyek a szervezet számára megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazzák az esszenciális aminosavakat, így egyedüli fehérjeforrásként is biztosítani tudják a szervezet aminosav szükségletét. Az állati fehérjék nagy része ilyen.

Oldalak

Subscribe to RSS - étrendkiegészítő